International Academy of Manual Medicine

Ekspert Zdrowia oraz International Academy of Manual Medicine (IAMM) organizują kurs Fascial Distortion Model (FDM).

Metoda FDM pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, została opracowana przez lekarza osteopatę Stephena Typaldosa. Według FDM, celem terapii jest anatomiczna korekcja powięzi. Dystorsja może być przyczyną fizycznych dolegliwości i ograniczeń funkcjonowania organizmu. Metoda jest interpretacją mimiki i gestykulacji pacjenta. Tworzy to podstawę diagnostyczną oraz wskazówki w odniesieniu do deformacji poszczególnych powięzi.

FDM opiera się na rozpoznaniu typów zaburzeń struktury oraz funkcji powięzi. Uważa się, iż każdy uraz mięśniowo-szkieletowy wiąże się z co najmniej jedną z sześciu zmian patologicznych w tkance łącznej organizmu.

Instruktorzy FDM prowadzą zajęcie według wytycznych programu EFDMA. Szkolenie FDM na poziomie podstawowym (Basic) składa się z 3 modułów.

Moduł 1 – zawiera materiał z zakresu podstaw teoretycznych modelu oraz część praktyczną obejmującą techniki metody Typaldosa. Czas trwania: co najmniej 20 jednostek lekcyjnych.

Moduł 2 – obejmuje zastosowanie i wykorzystanie metody FDM w dysfunkcjach okolicy biodra, odcinka lędźwiowego oraz szyjnego kręgosłupa. Czas trwania: co najmniej 20 jednostek lekcyjnych.

Moduł 3 – obejmuje szczegółowe badanie i leczenie kończyn oraz okolicy głowy. Czas trwania: co najmniej 20 jednostek lekcyjnych.

Pierwszy moduł jest wstępem do terapii. Udział w modułach 2 i 3 jest dowolny. Zaleca się zachowanie kolejności.

Koszt modułu 1750 zł. Opłata jednorazowa za trzy moduły – 4800 zł (1600 złotych za moduł). Zaliczka za moduł 1 - 200 zł

Moduł 1 odbędzie się w Szczecinie w dniach 1-2.10.2016 – Instruktor: Todd Capistrant D.O.MHA

Moduł 2 i 3 planowane są w Szczecinie w 2017 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie pytania przyjmujemy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.